fbpx
0

Vai piedāvāt mīļotajam gabaliņu šokolādes?

Šokolāde ir ikoniska svētku dāvana mīļotajam cilvēkam, īpaši jau Valentīndienā. To saista ar iekāri, uzbudinājumu un arī ar seksuālu apmierinājumu.

Šokolādes darbība tiek pielīdzināta afrodiziakiem. Šokolādē esošais kakao satur trīs nepiesātinātos N-acetanolamīnus, kuri aktivē kanabinoīdu receptorus vai palielina anandamīda koncentrāciju (šīs vielas iedarbību pielīdzina marihuānas iedarbībai). Kopā ar citiem šokolādē esošiem savienojumiem, piemēram, stimulantiem – kofeīnu un teobromīnu, tiek radīta īslaicīga labsajūta. Ir aprakstīts, ka anandamīds uzlabo seksuālās spējas vīriešu dzimuma žurkām [1].

Tumšajā šokolādē esošie flavonoīdi stimulē asinsvadu iekšējā slāņa šūnas (endoteliocītus) izstrādāt slāpekļa oksīdu (NO). Šis savienojums mazina asinsvadu pretestību, kas savukārt veicina asins plūsmu visā ķermenī, tajā skaita arī
dzimumorgānos. Rezultātā iespējams gūt bagātīgākas izjūtas, kas veicina seksuālo apmierinājumu [2].

Tomēr jaunāks pētījums (publicēts 2021. gadā) apraksta tieši pretējo sieviešu populācijā – biežāka šokolādes iekļaušana uzturā mazina seksualitāti un samazina interesi
par seksu [3].

Ko no tā visa secināt? Vai dāvināt šokolādi mīļotajam cilvēkam? Ja ziniet, ka šāda dāvana iepriecinās, tad noteikti dāviniet! Svētki jau nav ikdiena! Tumšajai šokolādei ir gana daudz pozitīvu efektu, ja to lieto mērenā daudzumā (pa kādam gabaliņam nevis visu tāfelīti uzreiz).


Atsauces:

  1. Montagna M.T., Diella G., Triggiano F., Caponio G.R., De Giglio O., et al. Chocolate, “Food of the Gods”: History, Science, and Human Health. Int J Environ Res Public Health. 2019; 16(24): 4960.
  2. Schewe T., Steffen Y., Sies H. How do dietary flavanols improve vascular function? A position paper. Arch Biochem Biophys. 2008; 476(2): 102-106.
  3. Golomb B.A., Berg B.K. Chocolate Consumption and Sex-Interest. Cureus. 2021; 13(2): e13310.

Līdzīgi ieraksti