fbpx
0

Kā ietaupīt pērkot pārtiku?

Pavisam noteikti katrs no mums ikdienā sastapies ar tādiem jēdzieniem kā “inflācija”, “elektroenerģijas cenu pieaugums”, “degvielas cenu kāpums” u.tml. Protams, visi šie jēdzieni ir saistīti arī ar pārtikas cenām. Kā gudri pirkt pārtiku?

Apzināti esmu sākusi sevi pieradināt pie domāšanas veida “Kā es varu veicināt savu un savas ģimenes labklājību?”. Un šo es attiecinu arī uz finanšu jomu! Agrāk vairāk domāju par iespējām ietaupīt no tā, kas man jau ir. 

Esmu pārliecināta, ka mūsu domāšanas veids bieži vien ir atslēga mūsu veiksmēm vai neveiksmēm.

Tomēr šoreiz mans mērķis nav mainīt kāda domāšanas veidu! Šoreiz vēlos vērst uzmanību uz to, vai esi kādreiz apdomājis cik daudz Tu tērē pārtikas iegādei? Tā kā uzturs ir jebkura cilvēka pamatvajadzība, tad ir tikai loģiski, ka kaut kādu daļu no ikmēneša budžeta mēs atvēlam tieši pārtikas iegādei.


Kā veiksmīgāk tērēt pārtikai atvēlēto budžetu?
  1. Ieplāno konkrētu budžetu pārtikai – iesaku kopējo mēneša pārtikas budžetu sadalīt pa nedēļām, jo tas ļaus vienmērīgāk sadalīt tēriņus mēneša griezumā. Atceramies, ka liela daļa pārtikas produktu ir ar noteiktiem derīguma termiņiem!
  2. Saplāno savas maltītes nedēļai – tas ļaus skaidri apzināt nepieciešamo pārtika apjomu. Plānojot ēdienreizes apdomā, vai mājās nav kāds produkts, kuru steidzam vajadzētu patērēt. Atceries, ka neapēsta vai sabojājusies pārtika visbiežāk nonāk atkritumos. Neizmet pārtiku – tā būsi draudzīgs gan videi, gan savam maciņam!
  3. Izveido iepirkumu sarakstu – pirms dodies uz veikalu, sagatavo konkrētu nepieciešamo produktu sarakstu. Tā samazinās iespēju nopirkt kaut ko lieku!
  4. Pārskati mājās esošos produktus – neaizmirsti pārskatīt savu iepirkumu sarakstu, jo iespējams, ka kāds no saraksta produktiem jau atrodams mājās, piemēram, iesākta piena pudele, atvērts miltu iepakojums u.tml.
  5. Ieturi maltīti pirms veikala apmeklējuma – izsalkuma sajūta nav labs iepirkšanās sabiedrotais, jo šāds stāvoklis veicina impulsīvu un nevajadzīgu produktu iegādi tikai tāpēc, ka gribas ēst.

Atceries, ka ietaupot 2.74 EUR dienā, Tu vari ietaupīt 1000 EUR gadā!

Līdzīgi ieraksti